
Íme a 2025-ös pályázati és hitellehetőségek kisvállalkozóknak
A fejlődéshez és versenyképesség fenntartásához olykor nem csak jó ötletek és szorgalom szükségesek. Extra tőke nélkül szinte lehetetlen növekedni. A pályázati lehetőségek, a kedvező hitelkonstrukciók figyelemmel kísérése is fontos része a vállalkozói létnek. Lássuk, milyen lehetőségei vannak mostanában egy átlagos kkv-nak!
Milyen pályázati és hitellehetőségeid vannak idén vállalkozóként? Ebben a cikkben ezt járjuk körbe, de jó, ha tudod: a legtöbb program esetében a magyar bankok a közreműködők, tehát a számlavezetődnél sok információ megvan, mindenben segítenek. Ráadásul a vállalkozói számla felületére belépve több pénzintézet felajánlja a számodra releváns konstrukciót. Mielőtt érdeklődsz náluk, hasznos, ha kicsit képbe kerülsz. Mutatjuk a részleteket!
GINOP Plusz
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) a 2021-2027-es időszakban a magyar vállalkozások technológiai megújulását, digitalizációját és innovációs képességeinek erősítését célozza. A program támogatja a kis- és középvállalkozások (kkv-k) versenyképességének növelését, a zöld- és körforgásos gazdaságra való átállást, valamint a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységeket. Kiemelt figyelmet fordít a munkaerőpiac fejlesztésére, a foglalkoztatás bővítésére és a szakképzés támogatására. A GINOP Plusz keretében elérhető pályázati lehetőségek révén a vállalkozások finanszírozási forráshoz juthatnak technológiai fejlesztéseikhez, innovációs projektjeikhez és humánerőforrás-fejlesztési programjaikhoz. Ezzel is hozzájárulva a hazai és nemzetközi piaci pozícióik erősítéséhez.
KEHOP Plusz
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program Plusz (KEHOP Plusz) a Széchenyi Terv Plusz részeként a 2021–2027-es időszakban Magyarország környezeti és energiahatékonysági céljainak megvalósítását támogatja. A program az Európai Unió „Zöldebb Európa” szakpolitikai célkitűzéséhez kapcsolódik és öt prioritáson keresztül valósítja meg céljait. A KEHOP Plusz keretében különböző pályázati felhívások érhetők el, amelyek célja többek között az energiahatékonyság növelése és a megújuló energiaforrások használatának ösztönzése. A vállalkozások számára ezek a pályázatok lehetőséget nyújtanak energiahatékonysági beruházások megvalósítására, amelyek hozzájárulnak a fenntartható működéshez és a költségek csökkentéséhez. A támogatási kérelmek benyújtása a pályázati felhívásokban meghatározott időszakokban lehetséges. Érdemes rendszeresen figyelemmel kísérned a program hivatalos oldalát a legfrissebb információkért.
EXIM Befektetési Hitel
Az EXIM Bank által kínált Jövő Exportőrei Belföldi Befektetési Hitel célja a belföldön megvalósuló, nemzetközi versenyképességet javító beruházások és befektetések hosszú lejáratú finanszírozása. A hitel felhasználható forgóeszközigény, beruházás és befektetés finanszírozására. Emellett az EXIM Bank által nyújtott forgóeszközhitel kiváltására is. A hitelprogram 2025. december 31-ig vagy visszavonásig érvényes.
A hitel igényléséhez a vállalkozásoknak közvetlenül az EXIM Bankhoz kell fordulniuk. Itt részletes tájékoztatást kapnak a feltételekről és a szükséges dokumentációról. Fontos, hogy a hitelkérelmeket alaposan előkészítsék és megfeleljenek az EXIM Bank által támasztott követelményeknek.
Széchenyi Hitelprogramok
A Széchenyi Kártya Program MAX+ keretében a vállalkozások különböző hitelkonstrukciók közül választhatnak, amelyek kedvező kamatozással és feltételekkel segítik a működési költségek finanszírozását, a likviditás biztosítását és a beruházások megvalósítását. A programban elérhető például a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+, a Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ és a Széchenyi Beruházási Hitel MAX+.
A hitelek igénylése egyszerűsített hitelbírálati folyamaton keresztül történik és az országos lefedettségű KAVOSZ irodahálózaton keresztül érhető el. A programban részt vevő vállalkozásoknak nem lehet lejárt köztartozásuk vagy hiteltartozásuk, és legalább egy teljes lezárt éves működési múlttal kell rendelkezniük.
Demján Sándor Program
A Demján Sándor Program célja a hazai kis- és középvállalkozások (kkv-k) kapacitásbővítésének, digitalizációs fejlesztéseinek és energiahatékonysági beruházásainak támogatása. A programban a gyors növekedést tervező vállalkozások évi 5 százalékos fix kamatozású hitelhez juthatnak, 6 éves futamidővel, 100-200 millió forintos fejlesztési forrás formájában. Emellett elérhető az 1+1 program is, amely 50 milliárd forintos kerettel, vissza nem térítendő támogatás formájában támogatja a kkv-k modern eszközök és fejlettebb technológiák beszerzését. A pályázatokat a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség áprilisban értékeli.
Fotó: Gettyimages
További cikkek a témában



Legnépszerűbb






Ezt olvastad már?
Maradj velünk, mert rengeteg érdekes tartalom és praktikus tanács vár még rád, amit könnyedén hasznosíthatsz, hogy vállalkozásod még sikeresebb legyen!

